Nasza Gazeta

I tak już skomplikowana sytuacja w AKS Mikołów, gmatwa się coraz bardziej. Pod koniec stycznia Krajowy Rejestr Sądowy odmówił wpisania Krzysztofa Janeczka, jako prezesa i zakwestionował legalność jego władzy w klubie. Kto rządzi w AKS? Tego nie wie nikt. Kadencja starego, legalnego zarządu upłynęła w czerwcu 2015 roku, a w świetle prawa Krzysztof Janeczek jest prezesem-samozwańcem. Miejska kasa płynie do klubu, jakby nigdy nic.

Układ zamknięty

Dział:: WYDARZENIA

Ilona szła przez Mikołów i bała się idącego za nią mężczyzny. Wezwała policję. Przyjechał dwuosobowy patrol. Kobieta została pobita, zatrzymana i odwieziona do aresztu w Gliwicach. Co zrobiła mikołowska prokuratura? Umorzyła sprawę policjantów, a o pobicie i znieważenie funkcjonariuszy oskarżyła Ilonę. Co zrobił mikołowski sąd? Uniewinnił ją z zarzutu ataku na funkcjonariuszy, ale skazał… za nieuzasadnione wezwanie policji. Za kilka dni mikołowskim wymiarem sprawiedliwości zajmie się Sąd Najwyższy w Warszawie.

Nie odkryjemy Ameryki pisząc, że Elektrownia Łaziska znalazła się na pierwszej linii frontu światowej, a raczej europejskiej wojny. Nie strzelają w niej działa, ale szeleszczą banknoty. Wojna toczy się o wielkie pieniądze, władzę i „rząd dusz”, czyli kontrolę nad opinią publiczną. Jednym słowem chodzi o energetykę.

Strona 1 z 144

Nasza Gazeta

EKO POWIAT