Informacje

Informacje

52 kierowców miało za „ciężką” nogę

W miniony piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Odbyły się one na terenie całego powiatu mikołowskiego, zaś szczególnym nadzorem objęta została trasa DK 81.

Celem akcji był wzrost bezpieczeństwa na drogach, ponieważ nadmierna prędkość to wciąż jedna z naczelnych przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Kierowcy nie przestrzegający obowiązujących limitów prędkości musieli liczyć się z konsekwencjami w postaci mandatu karnego.

Do akcji skierowano 10 funkcjonariuszy mikołowskiej drogówki. Nadzór nad działaniami prowadził Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Łącznie ujawniono 58 wykroczeń drogowych, z czego aż 52 dotyczyły nadmiernych wskazań licznika. Na kierujących policjanci nałożyli 43 mandaty karne, zastosowali 12 pouczeń, a 3 przypadkach sporządono dokumentację do dalszego postępowania w sprawie o wykroczenie. Tego dnia nie doszło do żadnego wypadku. Odnotowano dwie kolizje drogowe.

Dzień wcześniej, w Mikołowie na ulicy Łącznej policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Orzesza, który kierując pojazdem marki KTM poruszał się z prędkością 133 km/h. Mając na uwadze fakt, że to obszar zabudowany, orzeszanin przekroczył prędkość o 83 km/h, tracąc tym samym swój dokument prawa jazdy.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search