heading article

Informacje

Informacje

Bezpieczne wakacje z dzielnicowym

Lato właśnie się rozpoczęło, a w miejscowych szkołach trwa wielkie odliczanie do rozpoczęcia sezonu wakacyjnego. Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych wykorzystuje więc ostatnie chwile, kiedy uczniowie są jeszcze w swoich klasach i prowadzi z nimi zajęcia profilaktyczne w temacie bezpieczeństwa, między innymi, nad wodą czy podczas górskich wycieczek.

Każdego roku w okresie wakacji Policja odnotowuje zdarzenia, w których biorą udział osoby małoletnie. Przypadki zabaw w miejscach niedozwolonej kąpieli bez nadzoru osób dorosłych, wypadki i okaleczenia podczas zabaw w domu i na podwórku, przestępstwa i wykroczenia popełniane przez nieletnich i na ich szkodę oraz wiele innych tragedii, to niestety smutna rzeczywistość wakacji każdego roku.

Dzielnicowy starszy sierżant Sebastian Kapias wykorzystuje ostatnie dni roku szkolnego i spotyka się z uczniami miejscowych podstawówek, by przekazać im najistotniejsze uwagi i dobre rady, by czas zbliżającego się relaksu był dla wszystkich bezpieczny. Mundurowy omawia takie tematy jak: bezpieczeństwo nad wodą, w miejscu zamieszkania, na placu zabaw, poruszanie się rowerem po drogach oraz racjonalne i właściwe korzystanie z numeru alarmowego 112. Podczas tych spotkań młodzi mieszkańcy Łazisk Górnych zadają różnego rodzaju pytania udowadniając tym samym duże zainteresowanie poruszanymi tematami.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search