Informacje

Informacje

Bezpłatna Akcja // Doradcy Podatkowi Osobom z Niepełnosprawnościami

Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu Mikołowskiego, radni Iwona Gejdel i Tomasz Macha oraz radni Klubu Polska 2050 Michał Kopański, Łukasz Osmalak i Karol Szyszka złożyli interpelację w sprawie zorganizowanie w Powiecie Mikołowskim bezpłatnej akcji „Doradcy Podatkowi Osobom z Niepełnosprawnościami”.

Na czym ma polegać ta akcja?

- W ramach tej akcji osoby z niepełnosprawnościami oraz ich rodziny mogłyby uzyskać istotne informacje o przysługujących im ulgach i uprawnieniach podatkowych. Osoby te poznałyby odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dotyczące między innymi opcji odliczenia wydatków poniesionych na leki oraz cele rehabilitacji, a także tematów związanych z ulgą na termomodernizację czy ulgą na internet - wyjaśnia Iwona Gejdel.

- Dzięki takiemu działaniu pomoc trafiłaby do osób potrzebujących, które również i w tej dziedzinie muszą pokonywać niejedną barierę. Wszystkie te kwestie są kluczowe dla polepszenia jakości życia osób z niepełnosprawnościami, a także zmniejszenia istniejących barier zarówno fizycznych, jak i społecznych - dodaje Łukasz Osmalak, przewodniczący Klubu Polska 2050.

Pojawiła się informacja, że taką pomoc osoby z niepełnosprawnościami mogą uzyskać w Urzędzie Marszałkowskim, który prowadzi taką akcję corocznie.

- Chcemy, by osoby z niepełnosprawnością i ich rodziny miały taką pomoc na miejscu, czyli w powiecie mikołowskim - odpowiada Tomasz Macha.

- Jako grupa radnych z różnych ugrupowań (Forum Samorządowe, OKS, Klub Polska 2050) zauważamy potrzeby osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Na bieżąco zgłaszamy tematy na komisjach branżowych i sesjach Rady Powiatu Mikołowskiego - informuje Karol Szyszka.

- Ponadto akcja „Doradcy Podatkowi Osób z Niepełnosprawnościami” mogłaby stać się akcją powtarzalną i stałą na naszym terenie, stanowiąc tym samym świetną promocją dla Powiatu Mikołowskiego - wskazuje Michał Kopański.

- Istnieje wciąż wiele problemów, z którymi musi zmierzyć się nasz powiat np. utworzenie Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Mikołowie. Temat ten corocznie jest podejmowany na komisji Zdrowia i Spraw Społecznych - informuje Iwona Gejdel, przewodnicząca komisji.

Każdego dnia możemy pomagać osobom z niepełnosprawnościami, również tym, które o pomoc same dla siebie nie potrafią nawet poprosić.

Osoby z niepełnosprawnościami to dobrzy i wartościowi ludzie, którzy są bardzo potrzebni społeczeństwu. Dlatego, warto im pomagać pokonując ich trudności.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search