Informacje

Informacje

Borowa Wieś będzie miała nowe przedszkole

Długo oczekiwana inwestycja – budowa nowego przedszkola w Borowej Wsi – stała się faktem. Zostały wbite symboliczne pierwsze łopaty rozpoczynające budowę. Efektem inwestycji będzie parterowe przedszkole o powierzchni 1350m2. Pomieści sześć oddziałów dzieci, do dyspozycji których oprócz sal dziennego pobytu będą również: sala wielofunkcyjna, sala do terapii zajęciowej, do integracji sensorycznej, gabinet logopedy, 2 szatnie, 12 toalet, a także magazyny, pomieszczenia kuchenne, techniczne pomieszczenia socjalne i biurowe dla nauczycieli. Sale wyposażone będą w nowoczesne systemy wentylacji mechanicznej, rekuperacji i klimatyzacji.

Duży nacisk położony został na poszanowanie środowiska naturalnego, dlatego na dachu przedszkola zainstalowane będą panele fotowoltaiczne, energia z których podgrzewać będzie wodę użytkową. Z kolei wody opadowe i roztopowe z dachu gromadzone będą w zbiorniku retencyjnym i wykorzystywane do utrzymania zieleni.

Na zewnątrz do dyspozycji przedszkolaków będzie nowoczesny plac zabaw o powierzchni aż 810m2. Jego wyposażenie zostało zaprojektowane tak, by mogło służyć dzieciom różnych grup wiekowych i o różnym stopniu sprawności fizycznej - będą tory  przeszkód, instalacje do wspinania, przeskoków, przeplotów, zwisów itp.

Nowe przedszkole w Borowej Wsi jest bardzo potrzebne i oczekiwane. Przez cały rok 2021 Urząd Miasta pracował nad adaptacją posiadanego projektu placówki z ulicy Kownackiej do warunków w Borowej Wsi. Napotkano jednak trudności związane z występującymi w tym obszarze szkodami górniczymi. Znacząco wydłużyło to okres uzyskiwania niezbędnych pozwoleń. Długo trwał także finał uzgodnień z innymi podmiotami, których pozwolenia gmina musi posiadać przy realizacji tego typu inwestycji.

Całkowity koszt zadania to około 12,5 miliona złotych. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2023r. Pytania dotyczące budowy przedszkola można kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search