Informacje

Informacje

Coś się zaczyna i coś się kończy

Previous Next

Kończy się rok szkolny. Tysiące uczniów wyjadą na wymarzone wakacje. Kolejny etap w swoim życiu otwiera także Irena Radomska, wieloletnia dyrektorka I LO im. Karola Miarki – przechodzi na emeryturę, ale tylko w wymiarze edukacyjnym. Nadal chce czynnie uczestniczyć w życiu naszego powiatu.

 

 

- Dyrektorem się bywa. I ja uznałam, że teraz nadszedł czas, by ten etap w mim życiu zakończyć. Oczywiście, cząstka mojej duszy w „Miarce” zawsze pozostanie – zapewnia Dyrektor Irena Radomska.

 

Wyjątkowo wzruszającą uroczystość zorganizowali dla niej uczniowie i nauczyciele. Przyszli na nią również przedstawiciele urzędów, instytucji i organizacji, z którymi przez lata dyrektorowania współpracowała Irena Radomska. Motywem przewodnim uroczystości była potrzeba dzielenia się wiedzą z innymi, nauczania i przemijający czas, a na scenie mogliśmy zobaczyć śpiewających i grających uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Mikołowie. Były także niespodzianki, bowiem wystąpił tenor Sylwester Targosz-Szalonek, które poprosiła o występ przewodnicząca Rady Rodziców oraz piosenkarka Anna Kamyk, absolwentka tej szkoły i wychowanka Ireny Radomskiej.

 

- Irena Radomska była dyrektorem naszej szkoły 11 lat. Pracę zawodową rozpoczęła w Miarce 1 września 1987 roku jako nauczyciel języka polskiego – mówiła wicedyrektor Miarki Anna Łapińska-Jarocka.

 

Wśród żegnających nie zabrakło przedstawicielki Kuratorium Oświaty, dyrektorów innych szkół powiatu mikołowskiego, radnych, pracowników administracyjnych liceum i przyjaciół liceum. Władze powiatu mikołowskiego reprezentował wicestarosta Marek Szafraniec, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Józef Mrowiec oraz naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Iwona Smorz. Był czas na podziękowania i życzenia dalszych sukcesów.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search