Informacje

Informacje

Czas na las i strefę młodego badacza

Wsparcie dla pracowni w Mikołowie, Łaziskach Górnych i Orzeszu.

 

Jury konkursu „Zielona pracownia 2019” ogłosiło 87 finalistów tegorocznej edycji. Wśród nagrodzonych są trzy szkoły z powiatu mikołowskiego, które otrzymały po 30 tys. zł:

  • SP Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Łaziskach Górnych za projekt „Czas na Las”,
  • SP Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie za projekt „Przez las do wiedzy”, 
  • SP Nr 9 im. Wł. Broniewskiego z Orzesza za „Strefę młodego badacza”.

 

W tym roku na utworzenie 87 zielonych pracowni Fundusz przeznaczył ponad 3 mln zł. Konkurs skierowany był do organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego, w tym nagrodzonych w konkursie „Zielona pracownia_projekt’2019”.

 

Przedmiotem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Nadesłane wnioski oceniono biorąc pod uwagę: pomysł na zagospodarowanie pracowni (wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę kreatywność, innowacyjność rozwiązań), różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu.

 

Do tej pory dzięki pięciu edycjom konkursów – „Zielona Pracownia_Projekt” i „Zielona Pracownia” udało się utworzyć 250 zielonych pracowni, na które Fundusz przeznaczył 8 536 925 zł.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search