Informacje

Informacje

Dali serce chorym dzieciom

Mikołowscy wojownicy i ich podopieczni wypoczywali pod Giewontem.

Klub Sportów Walki Flash K1 Mikołów oraz Franky „Flash” Pawlak, WKF Poland i Datri Private Gymjuż po raz drugi zorganizowali zgrupowanie sportowe w Zakopanym, w którym wzięli udział nie tylko zawodnicy sportów walki ale także chore dzieci.

Podopieczni stowarzyszenia, których tak ciężko doświadczył los, choć na tydzień mieli możliwość zapomnieć o codziennych bolączkach i zająć się dziecięcą zabawą oraz rekreacją. W zdobywaniu życiowych i tatrzańskich szczytów pomagali im wojownicy z WKF (światowa federacja kickboxingu). Podczas zgrupowania każdy z sześciu podopiecznych wraz z opiekunem miał zagwarantowane nocleg, wyżywienie oraz mnóstwo atrakcji. W ich zakres wchodziły m.in. tatrzańskie termy, spływ Dunajcem, wyprawa na Morskie Oko, Kasprowy Wierch, czy Gubałówkę.

Wśród uczestników byli, m.in. legendarny kickboxer, mistrz świata Franky „Flash” Pawlak oraz jego najważniejsi podopieczni:
- Ewelinka chorująca na ciężki nowotwór - chłoniak hodgkina,
- Lilianka cierpiąca od urodzenia na mukowiscydozę,
- Patrycja i Agata, zmagające się z EB,
- Paulinka z zespołem Downa,
- Waneska walcząca z napięciem mięśniowym.

Uczestnicy oraz organizatorzy są pewni jednego. To nie były zwykłe kolonie ani obóz sportowy, ale rodzinny wypad w góry dający każdemu z nich wiele radości, uśmiechu i chwilę beztroski.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search