heading article

Informacje

Informacje

Dekada z Krystynami

Stowarzyszenie Pomocna Dłoń Krystyn działa w naszym powiecie już od dziesięciu lat. To jedna z najprężniejszych organizacji charytatywnych i pomocowych. Działa na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji. Pomaga dzieciom i młodzieży. Wspiera tych, którzy tego potrzebują w różnych formach: finansowo, rzeczowo, organizując zbiórki, wyjazdy, zajęcia manualne, gimnastyczne, taneczne, spacery z kijkami itp.

Krystyny nie tylko pomagają, ale także integrują społeczność naszego powiatu. Organizują imprezy kulturalne, gdzie pielęgnowana jest polskość i śląskość. Bilans dziesięciu lat działania jest naprawdę imponujący. Krystyny organizują, m.in. popularne imprezy charytatywne z cyklu „Nie zapomnij mnie”. Zawsze szykują niespodzianki z okazji Dnia Kobiet, Babci, Dziecka. Dwa razy do roku jeżdżą ze swoimi podopiecznymi na turnusy rehabilitacyjne nad morze i w góry. Realizują dla osób starszych projekty zdrowotne. Można tak jeszcze wymieniać długo. Najważniejsze, że Krystyny są z nami i chcą dalej działać. Stowarzyszenie liczy 52 członków. Wszyscy razem i z zaproszonymi gośćmi świętowali swój jubileusz.

Krystyna Świerkot, założycielka i szefowa Stowarzyszenia
Pomaganie innym to nasza misja, pasja i sposób na dobre życie. Pamiętajmy, że każdy z nas tyle jest wart ile może dać innym.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search