Informacje

Informacje

Dożynki w Śmiłowicach

Impreza w Śmiłowicach rozpoczęły cykl uroczystości związanych z podziękowaniem za plony w naszym mieście i powiecie. W najbliższych tygodniach imprezy dożynkowe odbędą się w kolejnych sołectwa i gminach.

 

Podczas świętowania w Śmiłowicach dopisała piękna pogoda. Uroczystości dziękczynne rozpoczęła uroczysta mszą święta. Starostami dożynek byli: Mariola i Remigiusz Kuś. Po mszy świętej korowód dożynkowy przemieścił się na teren rekreacyjno-sportowy. Prym w nim wiodły piękne powozy dożynkowe, korona wykonana przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz sztandar rolników. Organizatorzy przygotowali dla gości wiele atrakcji. Była tradycyjna grochówka i kołocz z kawą. A dla milusińskich skakańce, ściana wspinaczkowa oraz wycieczki wozem dożynkowym po terenie sołectwa, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przy pięknych rytmach muzycznych mieszkańcy wesoło spędzili czas bawiąc się i tańcząc.

 

- Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji uroczystości. Mam na myśli służby, pracowników Zakładu Usług Komunalnych, ks. proboszcza strażaków z OSP, panie z KGW oraz całą Radę Sołecka, a szczególnie dziękuję starostom dożynek oraz Straży Miejskiej i Policji – powiedziała Józef Świerczyna, sołtys Śmiłowic.

 

Podczas dożynek wręczono też nagrody za najładniejsze posesje w konkursie zorganizowanym przez Radę Sołecką.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search