Informacje

Informacje

Drobny remont na 928

Previous Next

Wiele dróg w powiecie mikołowskim wymaga naprawy, ale chyba w najgorszym stanie jest droga krajowa 928 biegnąca z Mikołowa aż po Kobiór przez gminę Wyry. Kierowcy często z niej korzystający z nadzieją przyglądaj ą się pracy drogowców, która trwa na poboczach.

Obecnie są obcinane gałęzie drzew stojących po obu stronach jezdni, wycinane krzaki i chaszcze gęsto tu rosnące oraz czyszczone rowy. Drogowcy także naprawiają najbardziej zniszczone fragmenty drogi. Stary asfalt jest frezowany i kładziony nowy. To ma pozwolić przetrwać drodze do czasu jej gruntownej przebudowy.

- Nie ukrywam, że z nadzieją patrzymy na te prace – są to przygotowania do planowanego remontu. Obecnie specjaliści kończą projektowanie, a od nowego roku mają ruszyć konkursy, w ramach których powinny się znaleźć środki na gruntowną przebudowę drogi 928. Z naszych informacji wynika, że ma być nie tylko wyremontowana jezdnia, ale także położony chodnik  na całej długości drogi oraz pociągnięta ścieżka rowerowa. Oby wszystko się udało i prace ruszyły w 2018 roku. Mieszkańcy czekają na te zmiany od lat – powiedziała nam Barbara Prasoł, Wójt Gminy Wyry.
(BL)

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search