Informacje

Informacje

Dzień bez samochodu

22 września to Europejski Dzień bez Samochodu. Do kampanii dołączają Koleje Śląskie, KZK GOP, MZK Tychy oraz MZK Jastrzębie-Zdrój. Każdy kierowca za okazaniem dowodu rejestracyjnego będzie mógł w tym dniu bezpłatnie skorzystać z połączeń śląskiego przewoźnika kolejowego.

22 września kierowcy nie będą potrzebować biletów, aby korzystać z połączeń Kolei Śląskich. Wystarczy, że podczas kontroli w pociągu okażą ważny dowód rejestracyjny. Z bezpłatnych podróży będzie można skorzystać na wszystkich dwunastu liniach.. Podobnie jest w autobusach obsługujących trasy KZK GOP, MZK Tychy oraz MZK Jastrzębie-Zdrój. Właściciele samochodów mogą podróżować komunikacją miejską bez biletu na podstawie dowodu rejestracyjnego oraz dowodu tożsamości.

Europejski Dzień bez Samochodu to coroczna kampania, której celem jest propagowanie prozdrowotnego zachowania oraz promocja bardziej ekologicznych i bezpieczniejszych środków transportu, takich jak jazda na rowerze, chodzenie pieszo czy korzystanie z komunikacji publicznej.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search