Informacje

Informacje

Dziś dzień bez samochodu

We wtorek 22 września obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu. Kierowcy  mogą dziś bezpłatnie korzystać z przejazdów komunikacją miejską. Wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny.

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. To coroczna akcja organizowana przez Komisję Europejską, która zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej oraz kształtuje ekologiczne postawy wśród użytkowników transportu. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem wzrostu emisji dwutlenku węgla, a także zatorów komunikacyjnych, które w zdecydowany sposób wpływają na pogorszenie stanu środowiska.

– Chodzi o to, aby zachęcić jak największą liczbę osób do korzystania z alternatywnych możliwości przemieszczania się, m.in. przy wykorzystaniu transportu publicznego, a także o tworzenie miast bardziej przyjaznych mieszkańcom – informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Nieco inaczej, ale w świętowanie Dnia Bez Samochodu włączają się także Koleje Śląskie.

– Nasi pracownicy od rana będą rozdawać specjalne niespodzianki pasażerom w pociągach. To ukłon w stronę tych osób, które wybiorą w tym dniu podróż składem Kolei Śląskich – tłumaczy Tomasz Musioł, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

 

źródło: itvm.pl

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search