heading article

Informacje

Informacje

Gostyń zwycięska w „Bitwie o wozy”

Państwowa Komisja Wyborcza przekazała Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji listę gmin z najwyższą frekwencją wyborczą w II turze wyborów. Jedną z nich była gmina Wyry (frekwencja wyniosła 75,16 %) i już oficjalnie możemy poinformować, że w ramach "Bitwy o wozy" otrzyma ona tzw. promesę na nowy wóz strażacki dla OSP w Gostyni.

To właśnie w tej miejscowości frekwencja w gminie Wyry była wyższa. Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker poinformował na Twitterze, że "w ciągu dwóch tygodni wójtowie i burmistrzowie otrzymają w resorcie oficjalne promesy na zakup wozów strażackich".

W I turze wyborów o samochody walczyły gminy do 20 tys. mieszkańców w każdym z 16 województw. W II turze wyborów resort zmienił zasady. Wóz strażacki otrzyma gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w każdym z byłych 49 województw, wg stanu granic województw na dzień 31 grudnia 1998 r. Dotacja na zakup wozu to maksymalnie 800 tys. zł. Z konkursu wyłączonych zostało 16 gmin, które otrzymały dofinansowanie po pierwszej turze wyborów prezydenckich.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search