heading article

Informacje

Informacje

I Konferencja Weterynaryjna – nowa inicjatywa ZSP Ornontowice

Previous Next

26 października Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach zorganizował I Konferencję Weterynaryjną. Inicjatywa Anny Łukaszek – nauczycielki przedmiotów branży weterynaryjnej i hodowlanej, jednocześnie pomysłodawczyni przedsięwzięcia i koordynatora działań – najwyraźniej spełniła oczekiwania środowiska tej branży, gdyż w konferencji wzięło udział ponad 150 osób, a wśród nich uczniowie i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych kształcący się na kierunkach: technik weterynarii oraz technik hodowca koni, lekarze weterynarii oraz hodowcy i miłośnicy zwierząt z samych Ornontowic oraz bliższych i dalszych zakątków Polski.

 

W programie konferencji znalazł się m.in. bardzo ciekawy wykład Martyny Bajerskiej z Bytomia (Equilibrio- fizjoterapia i trening koni) nt. fizjoterapii w weterynarii. Prelegentka, która na co dzień zawodowo zajmuje się fizjoterapią i treningiem koni, jeszcze długo po wykładzie odpowiadała na pytania uczestników. Następny wykład dotyczył behawioru psów, a został zaprezentowany przez Adriannę Bader (Relaxed Dog), która przyjechała aż z Gdańska. Kolejne wystąpienie, tym razem przedstawicielki Szkoły Kota z Krakowa, dotyczyło żywienia kotów i jego wpływu na ich zachowanie. Najwięcej emocji wśród uczestników wzbudziło wystąpienie Marcina Olszowskiego, który opowiadał o Fizykalnej Terapii Naczyniowej Bemer. Ten wykład przerodził się w żarliwą dyskusję na temat metod wspierających leczenie różnych schorzeń i urazów oraz efektywności stosowania prezentowanego urządzenia. Ostatnim prelegentem była Katarzyna Goraj, pracująca na co dzień w Fundacji Pegasus w Warszawie, która opowiedziała o budowie i mechanice kopyta oraz poruszyła temat ochwatu u koni.

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach dziękuje wszystkim prelegentom i uczestnikom za udział w konferencji oraz podejmowane głosy w dyskusjach. Wymiana doświadczeń i spostrzeżeń oraz bezpośrednie spotkanie doświadczonych praktyków z przyszłymi technikami weterynarii i technikami hodowcami koni to dla tych pierwszych - okazja do nawiązania kontaktów oraz poznania tzw. nowinek ze swej branży, a dla tych drugich bez wątpienia nie lada gratka i spora dawka wiadomości z tzw. pierwszej ręki.

 

Partnerami i sponsorami konferencji byli: Starostwo Powiatowe w Mikołowie, Urząd Gminy w Ornontowicach, ARTeria Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach, Rada Rodziców przy ZSP w Ornontowicach, Restauracja Calvados z Ornontowic, firma St. Hippolyt, Skład Karmy, Addvena.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search