Informacje

Informacje

Jak malowane

W maju 2014r. zakończona została budowa nowego budynku przedszkola w Wyrach, natomiast z końcem lipca wykonane zostały ostatnie prace związane z zagospodarowaniem terenu (wykonaniem drogi dojazdowej). Powstało pięciooddziałowe, nowoczesne przedszkole, do którego może uczęszczać 125 dzieci.

Na parterze zlokalizowano dwie sale zabaw, szatnie, gabinet dyrektora, sekretariat oraz pomieszczenia biurowe, zaplecze wraz z windą gastronomiczną, a także pomieszczenia socjalne, gospodarcze i magazynowe. Natomiast na pierwszym piętrze powstały trzy sale zabaw oraz pomieszczenia dla personelu, w tym pedagogów oraz gospodarcze (na potrzeby pralni, kotłowni). Łącznie obiekt dysponuje pięcioma przestronnymi salami do prowadzenia zajęć o powierzchni 330 metrów kwadratowych. Każda z sal, indywidualnie połączona została z łazienką i ubikacją oraz podręcznym magazynem na leżaki i zabawki dla maluchów. Przy przedszkolu powstał także kolorowy plac zabaw. Budynek został również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez dogodny podjazd (pochylnia przy wejściu głównym) oraz windę osobową spełniającą wymagania ergonomii osoby poruszającej się na wózku.

26 sierpnia 2014r. o godz. 12.00 będzie miało miejsce uroczyste otwarcie nowego budynku przedszkola w Wyrach. Już od 1 września 2014r. najmłodsi mieszkańcy Gminy Wyry będą uczęszczać do nowego, w pełni przystosowanego do ich potrzeb przedszkola.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search