heading article

Informacje

Informacje

Jesteś z Orzesza? Czekaj i... umieraj

Przeniesienia karetki pogotowia z Orzesza do Mikołowa wydłużyło dla orzeszan czas oczekiwania na pomoc nawet o 15-20 minut.

Niejednokrotnie czytaliśmy lub słyszeliśmy informację, że jeśli ustaje akcja serca, niepodjęcie jej na nowo w ciągu 4-5 minut oznacza nieodwracalne niedotlenienie mózgu i śmierć. Statystyki są bezlitosne. Wiele z tych osób można uratować, warunek jest jeden: bezpośrednio po zdarzeniu należy udzielić im fachowej pomocy medycznej.

Od 2007 roku przy Szpitalu Chorób Płuc w Orzeszu stacjonowała karetka pogotowia ratunkowego, przybywając z błyskawicznym ratunkiem wszystkim potrzebującym z okolic Orzesza. Jako Państwa reprezentant w Radzie Powiatu, nie mogę pogodzić się z faktem, że od pierwszego września NASZA karetka pogotowia została po cichu przeniesiona do Mikołowa, wydłużając czas oczekiwania na pomoc nawet o 15-20 minut. Dla ilu naszych bliskich będzie to 15-20 minut za późno - nie chcę nawet o tym myśleć.

Z tego powodu wraz z radnym Łukaszem Osmalakiem oraz liderem młodzieżówki Polska 2050 Maciejem Fitrzykiem przygotowałem petycję w powyższej sprawie, wnioskując do Starosty o podjęcie starań w celu wskazania nowego miejsca stacjonowania karetki pogotowia w Orzeszu. Nie chodzi tu o pieniądze, ponieważ pogotowie pokrywa koszt czynszu oraz opłaty za media.

Jestem przekonany, że każdy, któremu zależy na bezpieczeństwie mieszkańców Orzesza i okolic wesprze mój apel o wyznaczenie nowej siedziby dla zespołu ratunkowego w Orzeszu. Czasu na podjęcie decyzji jest coraz mniej, oby nikt nigdy nie usłyszał słów: pożegnaj się z ukochaną osobą, jesteś z Orzesza, musisz czekać... !
Karol Szyszka - Radny Powiatu Mikołowskiego, Polska 2050.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search