Informacje

Informacje

Język łagodzi obyczaje

Previous Next

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Miarki w Mikołowie, na początku grudnia obchodzono tydzień języków obcych. W dzisiejszych czasach nie trzeba nikomu uświadamiać, jak ważna jest znajomość języków. Uczniowie i nauczyciele chcieli przypomnieć, że języki to nie tylko użyteczne narzędzie, ale wielka różnorodność i bogactwo kultury danego kraju.

Jak zawsze najszybciej i najciekawiej uczymy się, gdy możemy przy okazji nauki trochę się rozluźnić i wspólnie pobawić. Tydzień języków był okazją do sprawdzenia się w konkursach językowych, wspólnego śpiewania we wszystkich językach, których się uczymy i które znamy, przedstawiania scenek i skeczy.

W czasie trwania tygodnia języków mikołowska szkoła gościła dwie wolontariuszki z Chin: Zhang Tiantian i Yijun Wang. Studentki w ramach programu Global Citizen Schools organizowanego przez AIESEC w Polsce opowiadały o ich ojczystym kraju, języku i kulturze. Językiem roboczym wizyty był język angielski, więc wszyscy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności.

B. Pawłowska

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search