Informacje

Informacje

KAS licytuje kosztowności

Previous Next

Śląska Krajowa Administracja Skarbowa ogłosiła licytację kosztowności, które zostały zarekwirowane na rzecz Skarbu Państwa. Na licytację trafiły wyroby ze złota oraz srebra oraz bransoletki, wisiorki i naszyjniki z bursztynu. Zgodnie z wyceną biegłego całkowita wartość licytowanej biżuterii wynosi ponad 11 tys. złotych. Kupujący jest obowiązany nabyć całość wymienionych kosztowności.

Zgodnie z obwieszczeniem pierwsza licytacja odbędzie się w poniedziałek 28 grudnia 2020 roku w siedzibie Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu. Cena wywołania w pierwszym terminie licytacji to ¾  szacunkowej wartości biżuterii. Jeżeli pierwsza licytacja nie dojdzie do skutku termin drugiej licytacji ustalono na 30 grudnia 2020 roku. Cena wywołania na drugiej licytacji wynosi ½ wartości szacunkowej oferowanej biżuterii.

Urzędy skarbowe często organizują publiczne licytacje, podczas których są zbywane ruchomości i nieruchomości, należące do podatników, którzy mają zadłużenie w regulowaniu należności podatkowych. Procedura odbywa się w oparciu o przepisy Ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Licytacje mają miejsce w urzędzie skarbowym.

Urzędy skarbowe śląskiej KAS  licytowały już obuwie, zabawki, instrumenty muzyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zorganizowana latem br. w Częstochowie licytacja samochodów osobowych znanych marek: Volvo, BMW, Lexus, Jaguar, Aston Martin oraz Ferrari F430.

Szczegóły dotyczące licytacji  biżuterii dostępne są na stronie www.slaskie.kas.gov.pl

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search