Informacje

Informacje

Kolejne środki – dla Wyr i Łazisk

Została rozstrzygnięta III edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Do naszego powiatu trafią kolejne środki – tym razem po 2 mln zł trafi do Gminy Wyry i Łazisk Górnych.

III edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych była skierowana do regionów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. Gminy te zostały pominięte przez wcześniejsze władze w procesie transformacji.

- Teraz rząd Prawa i Sprawiedliwości naprawia błąd poprzedników i wyrównuje szanse, dzięki dodatkowym środkom na inwestycje. Środki te przyczynią się do poprawy życia i funkcjonowania gmin w naszym powiecie – powiedziała nam Izabela Kloc, poseł do Europarlamentu z PiS.

W Wyrach, dzięki tym funduszom zostanie przebudowany budynek, przy ul. Głównej 58 – tzw. pawilon.

- Mamy w planach przebudowę i dostosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych. Obecnie część naszego urzędu znajduje się tu w oficynie, a teraz rozszerzymy ją na parter, bo poprzedni najemcy – firma budowlana i fryzjer się wyprowadził – wyjaśnia Barbara Prasoł, Wójt Gminy Wyry.

Aprobatę zyskał te wniosek złożony przez Łaziska Górne na „Zielony Klachowiec” – utworzenie parku sportowo-rekreacyjnego przy ul. Górnośląskiej. Tu również trafi 2 mln zł.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search