Informacje

Informacje

Koniec balu panno Lalu!

Dramatyczne informacje płyną z mikołowskiego magistratu. Nie odbędzie się 22. Bal Mikołowianina Roku. Podobno nikt nie chciał kupować biletów na tę imprezę. Aż nie chce się wierzyć. Bale nie udają się zazwyczaj z dwóch powodów. Kiedy pije się za dużo albo za mało. Podczas urzędowania poprzedniego burmistrza bardziej w grę wchodziła pierwsza ewentualność.

 

O nawykach towarzyskich obecnych elit Mikołowa wiemy niewiele. Podobno nie są abstynentami, ale wypić lubią raczej we własnym gronie. Zresztą niekoniecznie chodzi tutaj o nadmiar albo brak alkoholu. Być może obecne władze straciły zdolność do kreowania lokalnych elit.

 

W każdym mieście są ludzie bogaci, wpływowi, dobrze ustosunkowani, a w Mikołowie i okolicach jest ich przecież w nadmiarze. Tacy lubią czasami spotkać się we własnym gronie chociażby po to, aby zaszpanować starym rolexem i nową kochanką. Bale bywają też charytatywne. Bogaci ludzie miewają dobre serca i trzeba im tylko stworzyć dobrą okazję, aby mogli machnąć portfelem w świetle jupiterów.

 

W każdym razie, zamieranie życia towarzyskiego w Mikołowie odnotowujemy, jako niepokojący trend.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search