Informacje

Informacje

Książka dla trzylatka

„Mała Książka – Wielki Człowiek” to tytuł projektu, który od września, we współpracy z Instytutem Książki w Krakowie będzie realizowany w Bibliotece Publicznej w Wyrach i w Gostyni.

 

Projekt skierowany jest dzieci urodzonych w 2015 roku i ma na celu zaproszenie do Bibliotek trzylatków i ich rodziców.

 

„Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko, niezależnie od wieku. Uczy go samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.”

 

Odwiedzając Bibliotekę w Wyrach lub w Gostyni, zapisując się do projektu oraz wypożyczając przynajmniej jedną książkę z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma „Wyprawkę Czytelniczą”. W jej skład wchodzą: książka „Pierwsze wiersze dla…”, Karta Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek, a także broszura dla rodziców „Książką połączeni czyli o roli czytania w życiu dziecka”. Każda kolejna wizyta w Bibliotece zakończona wypożyczeniem książki przez trzylatka zaowocuje otrzymaniem naklejki do bibliotecznej karty. Po uzyskaniu dziesięciu naklejek Mały Czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. W ten sposób dziecko zapamięta bibliotekę jako ciekawe miejsce, zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego oraz przeżyje niesamowite przygody ukryte w świecie książek.

 

Serdecznie zapraszamy dzieci, które są już zapisane do biblioteki oraz te, które chciałyby zostać Czytelnikami do odwiedzenia gminnych Bibliotek i włączenia się w akcję „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

 

Projekt dofinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search