heading article

Informacje

Informacje

Laureaci z ZSP w Ornontowicach otrzymali cenne nagrody

Previous Next

Już po raz ósmy młodzi adepci sztuki górniczej reprezentujący szkoły z terenu Śląska i Małopolski stanęli w szranki „MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY I PRAKTYCZNYCH UMIEJĘTNOŚCI W ZAWODACH GÓRNICZYCH” pod patronatem Prezesa Zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego SA. organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Mysłowic i KHW S.A. Kopalnia Węgla Kamiennego „Wujek” w Katowicach.

Dnia 24 listopada 2015 roku w Domu Kultury przy KWK Wujek do testu z zakresu wiedzy teoretycznej dotyczącego przepisów BHP obowiązujących w podziemnych zakładach górniczych – przystąpiło 12 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły z Bierunia, Brzeszcz, Jaworzna, Katowic, Libiąża, Mysłowic, Ornontowic, Rybnika, Sosnowca, Tychów i Wodzisławia Śląskiego. Po teście pięć najlepszych drużyn tj.:

1. Powiatowy Zespół Szkół z Bierunia,
2. Zespół Szkół Zawodowych z Wodzisławia Śląskiego,
3. Zespół Szkół Zawodowych nr 3 im. Adama Kocura z Katowic
4. Zespół Szkół Technicznych im. Stanisława Staszica z Rybnika,
5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Ornontowic

przystąpiło do drugiego etapu - części praktycznej wykonywanej w Podziemnym Ośrodku Szkoleniowym KHW S.A. KWK „WUJEK” poziom 370. Ich zadaniem była wymiana stojaków drewnianych na stojaki „Valent” pod pociągiem drewnianym.

Po zsumowaniu punktów z obu części jury konkursowe przedstawiło klasyfikację końcową VIII MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY I PRAKTYCZNYCH UMIEJĘTNOŚCI W ZAWODACH GÓRNICZYCH.

Laureatami zostali:
1. Zespół Szkół Zawodowych nr 3 im. Adama Kocura z Katowic,
2. Powiatowy Zespół Szkół z Bierunia,
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Ornontowic.

Wszyscy uczestnicy oraz nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci zostali zaproszeni na uroczystą akademię z okazji Barbórki i jubileuszu 70-lecia szkoły, który odbył 11 grudnia 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Mysłowicach-Brzezince. Nastąpiło wręczenie pamiątkowych pucharów oraz cennych nagród rzeczowych ufundowanych przez KATOWICKI HOLDING WĘGLOWY S.A. W KATOWICACH oraz Radę Rodziców Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Mysłowicach

W konkursie brała udział trzyosobowa drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach w składzie: Sebastian Bendkowski, Samuel Izmer, Wojciech Pająk. Wszyscy to uczniowie, kształcą się w klasie IV w zawodzie technik górnictwa podziemnego.

Do konkursu uczniów przygotowali nauczyciele przedmiotów zawodowych: Panowie: Damian Franke, Jerzy Krząkała, Jacek Zagłówek i Grzegorz Śliwiński oraz instruktorzy praktycznej nauki zawodu z ramienia JSW KWK „Budryk”: Arkadiusz Gaś, Edward Marchewka. W czasie uroczystego rozdania nagród dnia 11 grudnia 2015 r. laureatom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Ornontowic towarzyszyli dyrektor szkoły Iwona Smorz i nauczyciel przedmiotów górniczych Pan Grzegorz Śliwiński.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search