Informacje

Informacje

Lekcja informatyki inaczej

Klasa 2 bd (grupa mat-fiz-inf) I LO im. K. Miarki w Mikołowie wybrała się do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. Jest to pierwsze i jedyne w Polsce Muzeum poświęcone zabytkowym komputerom. To niesamowita lekcja historii i ewolucji sprzętów, które na dobre zadomowiły się w naszym codziennym życiu. W muzeum eksponaty, czyli komputery, joysticki oraz automaty do gier są po to, aby ich używać!

Uczniowie "Miarki" w ciągu 2,5 godzin zwiedzania mieli możliwość poznania historii poszczególnych "sprzętów", dowiedzieli się m.in. co to tak naprawdę komputer, jak wyglądał pierwszy mechaniczny komputer, jak nazywała się pierwsza cyfrowa maszyna. Uczniowie mogli zobaczyć dawne nośniki pamięci, a także "dotknąć" starych bitów i bajtów. W muzeum mogli sprawdzić, że dzisiejszy smartfon był kiedyś olbrzymią szafą, ważącą kilkaset kilogramów. Prawdziwym wyzwaniem dla grupy było otworzenie jednego z pierwszych "laptopów".

Na zakończenie odwiedzin uczniowie mieli czas na chwilę zabawy z wykorzystaniem gier z dawnych lat na "starych" komputerach.

Agnieszka Marekwia-Wójcik

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search