Informacje

Informacje

Mapa drogowa „piątki Kaczyńskiego”

Od dwóch tygodni w Polsce nie mówi się prawie o niczym innym, jak o nowej ofercie Prawa i Sprawiedliwości. „Piątce Kaczyńskiego” poświęcona była konferencja prasowa w biurze poseł Izabeli Kloc. Wzięli w niej udział także samorządowcy PiS z terenu powiatu mikołowskiego.

 

- Chcemy, aby mieszkańcy powiatu mikołowskiego poznali nie tylko szczegóły „piątki”, ale także „mapę drogową” jej realizacji. Na wszystkie projekty są zagwarantowane pieniądze w budżecie - mówi poseł Izabela Kloc.

 

Rząd PiS proponuje:

 

500 zł na każde dziecko

Program „rodzina 500+” zostanie rozszerzony na każde dziecko do 18 roku życia. Oznacza to mniej biurokracji i formalności przy staraniach o te świadczenie, ponieważ znika kryterium dochodowości, a to oznacza, że nie trzeba będzie dostarczać do gmin zaświadczenia o wysokości dochodów. Program zacznie obowiązywać od lipca tego roku.

 

„Trzynastkę” dla emerytów i rencistów

Do maja tego roku ponad 9,5 emerytów i rencistów otrzyma 1100 zł brutto. „Trzynastka” zostanie wypłacona niezależnie od wysokości świadczeń emerytalnych i rodzaju renty. Rząd planuje, aby „emeryturę+” wypłacać także w następnych latach.

 

Zwolnienie podatkowe dla młodych

Osoby do 26 roku zostaną zwolnione z PIT. Rząd zdecydował się na taki krok, aby zatrzymać Polaków w kraju, zapobiegać ich emigracji zarobkowej, zachęcać do podejmowania pierwszej pracy w Ojczyźnie.

 

Obniżenie kosztów pracy

446 zł więcej w ciągu roku zyskają Polacy z najniższą pensją na zmianach podatkowych PiS. Chodzi o plan obniżenia PIT z 18 do 17 proc. dla wszystkich pracujących oraz podniesienia kosztów uzyskania przychodów. Od dekady w Polsce nikt nie zmieniał stawek podatku dochodowego. Zdecydował się na to rząd PiS. Obniżenie PIT o 1 punkt procentowy oznacza – w zależności od dochodów - kilkadziesiąt złotych do pensji ekstra.

 

Odbudowa lokalnych połączeń autobusowych

Jest to program dedykowany głównie mieszkańcom obszarów wiejskich. Pozwoli on na odbudowę transportu publicznego między powiatami i gminami. Rząd PiS chce zasilić samorządy środkami z budżetu państwa, aby odtworzyć połączenia na trasach lokalnych, które w ogromnej większości zostaną oparte o przewoźników prywatnych. Odbędzie się to na zasadzie dopłat do paliwa. Setki wsi w Polsce odciętych jest dziś od transportu zbiorowego, a „bus” nie jeździ tam nawet raz dziennie. W ciągu ostatnich kilkunastu lat połączenia autobusowe, głównie PKS, zostały zredukowane o połowę z prawie miliarda przejechanych kilometrów do niespełna pół miliarda. Rząd PiS przywróci ten miliard.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search