Informacje

Informacje

Mediacje w redakcji

W ubiegły piątek telefoniczny dyżur pełniła w naszej redakcji Małgorzata Bohosiewicz-Suchoń, mediator sądowy. Podczas czterogodzinnej konsultacji udzieliła kilkunastu porad i podsunęła pomysły, które – mamy nadzieję – przywróciły Państwu nadzieję na rozwiązanie  trudnych, życiowych sytuacji. Oczywiście, nie znamy szczegółów rozmów, które prowadziła  Małgorzata Bohosiewicz-Suchoń, ponieważ obowiązuje ją tajemnica zawodowa.

Poznaliśmy jedynie zakres tematyczny i skalę problemów. Mniej więcej połowa telefonów dotyczyła spraw rozwodowych. Nie wiemy, jak się rozstać, aby zawrzeć rozsądny kompromis i podzielić majątek nie narażając się przy tym na wysokie koszty procesowe. Kilka telefonów dotyczyło sporów pracowniczych i trudnych relacji między kontrahentami.

- Zanim któraś ze stron skieruje sprawę do sądu  warto się zastanowić, czy sporu nie można rozwiązać poprzez mediatora. Takie rozwiązanie na pewno jest mniej kosztowne i przede wszystkim mniej stresujące – podkreśla Małgorzata Bohosiewicz – Suchoń.
Pełną relację z redakcyjnego dyżuru zamieścimy w styczniowy, papierowym wydaniu naszej gazety.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search