Informacje

Informacje

Mieszkańcy Orzesza już korzystają z centrum przesiadkowego

Previous Next

Nowoczesne centrum przesiadkowe powstało przy ul. Dworcowej. Ma ułatwić mieszkańcom komunikację z okolicznymi miastami.

Centrum przesiadkowe to miejsce umożliwiające szybką i wygodną zmianę środka transportu wyposażone w niezbędną dla obsługi podróżnych infrastrukturę. Ma ono usprawnić obsługę pasażerów dojeżdżających do pracy i szkół i uczelni komunikacją publiczną.

- Na całym świecie promuje się rozwiązania, które są mniej uciążliwe dla środowiska, a jednym z nich jest właśnie kolej. Dlatego wybudowaliśmy centrum przesiadkowe, chcemy ułatwić naszym mieszkańcom dojazdy pociągami do Katowic, czy Rybnika - mówi Mirosław Blaski, Burmistrz Orzesza.

W przyszłości z centrum przesiadkowego będzie można też dojechać do Żor i Jastrzębia-Zdroju. Wszystko za sprawą inwestycji w ramach Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej +.

Do centrum przesiadkowego można dojechać samochodem (i zostawić go na tutejszym parkingu) lub bezpłatnym busem. - Darmowa linia „Z” dojeżdża do centrum przesiadkowego i komunikuje większość miasta. To powinno również zachęcić mieszkańców do korzystania z kolei i naszej nowej inwestycji - dodaje Burmistrz.

Przy ul. Dworcowej powstał parking z 54 miejscami postojowymi, w tym dwoma dla osób niepełnosprawnych, wiata rowerowa z samoobsługową stacją naprawy rowerów, punkt ładowania samochodów elektrycznych, dwie zatoki autobusowe, wiaty przystankowe oraz smart ławki.

W ramach inwestycji wykonano, m.in. nawierzchnię asfaltową pętli i części ul. Dworcowej, wybudowano chodniki oraz wymieniono nawierzchnię istniejącego chodnika, wymieniono oświetlenie uliczne, postawiono ławki wraz z koszami. Wybudowano również schody i przejście do ul. Gliwickiej. W centrum przesiadkowym znajduje się bezpłatna, samoobsługowa toaleta.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search