Informacje

Informacje

Mikołowska drogówka podsumowała akcję „prędkość”

W powiecie mikołowskim przeprowadzono wczoraj działania, które wymierzone zostały przeciwko drogowym piratom. 12 policjantów, 16 godzin służby i 61 odnotowanych przypadków naruszenia ustalonych na drogach limitów prędkości. Mundurowi oceniają jednak dzień jako wyjątkowo spokojny, gdyż nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Mikołowska Policja podsumowała kolejne w tym roku, kontrolno-prewencyjne działania zmierzające do poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu. W godzinach 6.00 do 22.00 w terenie pracował 6 dwuosobowych patroli. Legitymowano 76 osób i ujawniono 73 wykroczenia, z których aż 64 dotyczyło naruszenia limitu prędkości. Niestety, z podanej liczby 51 przypadków odnotowano w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Kierowy wciąż jeżdżą za szybko, co zdarza się nie tylko na drogach krajowych (DK 81, DK 44), czy wojewódzkich (DW 927, DW 928), ale co gorsze - na drogach gminnych i powiatowych, gdzie ruch pieszych jest bardzo duży.

Przypominamy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. Apelujemy o przestrzeganie nie tylko dozwolonych limitów prędkości, ale dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Taka wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search