heading article

Informacje

Informacje

Mikołowska policja podsumowała akcję „Znicz 2021”

Wzmożone działania w związku z obchodem Dnia Wszystkich Świętych w bieżącym roku dobiegły końca. Warunki pogodowe były wyjątkowo dobre, tak samo jak poziom bezpieczeństwa w powiecie mikołowskim. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego właśnie podsumowali akcję i twierdzą, że tak spokojnego, świątecznego weekendu nie było tutaj od wielu lat.

Począwszy od 29 października funkcjonariusze cały czas czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających. W trakcie przedłużonego weekendu do 2 listopada w powiecie mikołowskim nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Doszło jedynie do 8 kolizji.

Policjanci drogówki wylegitymowali łącznie 281 osób, kontrolując tym samym 227 samochodów, 25 busów i 3 ciężarówki. Ujawnili 197 wykroczeń drogowych, z których zdecydowana większość dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości (dwóch kierowców za to wykroczenie straciło, na okres 3 miesięcy, dokument prawa jazdy).Zatrzymano jednego kierującego w stanie po użyciu alkoholu.

Ruch w okolicy cmentarzy był najbardziej wzmożony w dzień Wszystkich Świętych, jednak pomimo dużej liczby samochodów i pieszych, dzień ten przebiegł bezpiecznie, bez ofiar śmiertelnych w wypadkach.

Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search