Informacje

Informacje

Motocykliści! Bądźcie ostrożni!

Słoneczna aura sprawiła, że na drogach powiatu mikołowskiego od kilku dni słychać głośne dźwięki silników motocykli. Nie ma się co dziwić, bo pasjonatów tego działu motoryzacji nie brakuje. Pamiętajmy jednak o wzajemnej kulturze na drodze i respektowaniu podstawowych zasad ruchu drogowego. Na jednej z głównych ulic w Ornontowicach wyraźnie tego zabrakło.

Do wypadku z udziałem 52-letniego motocyklisty z Gierałtowic doszło wczoraj 24 lutego około godziny 14.00 na ulicy Zwycięstwa na pasie w kierunku Orzesza. Wstępne ustalenia policjantów drogówki wskazują, że przyczyną zdarzenia mogło być nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującą samochodem volkswagenem touran 27-latkę, która wyjeżdżała z terenu posesji.

Zarówno motocyklista jak i kierująca osobówką byli trzeźwi. Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala w Katowicach-Ochojcu z podejrzeniem urazów wewnętrznych oraz złamaną ręką.

Postępowanie karne zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności i przebiegu wypadku prowadzi Wydział Kryminalny mikołowskiej komendy.

Nierówności na jezdni, do tego piasek i nieczystości  zalegające po zimie, chwila nieuwagi, gwałtowny manewr i wywrócenie motocykla gotowe. Również kierowcy samochodów odzwyczaili się od obecności jednośladów. Podczas zmiany pasa ruchu czy też skrętu w lewo, motocyklista nie jest zauważany, bądź też kierujący samochodem widzi go w ostatniej chwili i na uniknięcie zderzenia jest już za późno. Nie powstrzymuje to jednak -  szczególnie tych mniej doświadczonych motocyklistów - przed lekceważeniem przepisów i przecenianiem własnych umiejętności.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z wypadku bez obrażeń.

Motocyklisto, pamiętaj, że droga publiczna to nie tor wyścigowy! Pomyśl o innych użytkownikach dróg. Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierujących; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze. Podróżując jednośladem staraj się dawać dobry przykład innym motocyklistom.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search