Informacje

Informacje

Muzułmanie pomagają uchodźcom z Ukrainy w Mikołowie

Przedstawiciele Muzułmańskiej Fundacji Pomocy, jej prezes Abdul Jabbar Koubaisy oraz Hisham Al-Zayed przekazali dary dla uchodźców z Ukrainy, którzy schronienie przed wojną znaleźli w punkcie zbiorowego zakwaterowania w Mikołowie-Mokrem.

Do tamtejszej Sołtysówki, w której przebywa obecnie 29 osób, głównie ukraińskich matek z dziećmi, przyjechała ciężarówka załadowana żywnością i środkami higieny. W Mokrem przedstawiciele społeczności muzułmańskiej w Polsce spotkali się ze Starostą Mikołowskim Mirosławem Dużym oraz m.in. z koordynującą pracę punktu, miejską radną, Ewą Chmielorz i odpowiadającą za funkcjonowanie Powiatowego Magazynu Pomocy Humanitarnej Anną Rocznik ze starostwa.

Przypomnijmy, że Powiatowy Magazyn Pomocy Humanitarnej dla Ukrainy, który do tej pory mieścił się w Kamionce, z końcem czerwca został przeniesiony do budynku starostwa w Mikołowie przy ul. Żwirki i Wigury 4A, wejście C. Dary przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00. Dostawy należy realizować zawsze po wcześniejszym uzgodnieniu terminu (tel. kontaktowy 32 32 48 260).

Ważne! Zbierane są tylko rzeczy nowe, oryginalnie zapakowane. Magazyn nie jest dostosowany do przechowywania towarów wymagających specjalnych warunków (np. mroźnie, chłodnie lub leki wymagające specyficznych warunków). Lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie (w tym oczekującym przed przejściami granicznymi) na: www.mikolowski.pl w zakładce: pomoc dla Ukrainy/pomoc rzeczowa.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search