Informacje

Informacje

Nagrodzeni za oceny, osiągnięcia naukowe, sukcesy sportowe

W czterech szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Mikołowski odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Starosty Mikołowskiego za rok szkolny 2020/2021.

Jaką pierwszą placówkę starosta Mirosław Duży odwiedził Zespół Szkół nr 2 Specjalnych. Gospodarzem spotkania był dyrektor tej szkoły Tadeusz Śliwa, zaś gośćmi specjalnymi stypendyści. Tu wyróżnienia otrzymało troje uczniów.

W Zespole Szkół Technicznych wręczone zostały one 34 uczniom. W tym gronie znaleźli się m.in. laureaci ogólnopolskich olimpiad i konkursów m.in. olimpiady o podatkach – Przemysław Merta, prawa pracy – Natalia Wiechuła czy konkursu Państwowej Inspekcji Pracy - Agata Janosz, a także sportowych jak m.in.: Damian Jarczyk – mistrz polski w mieczu sportowym, Krzysztof Papierok święcący triumfy w tańcu towarzyskim czy też Nikolas Kosztyła, który zdobył pierwsze miejsce w Mistrzostwa Polski w Karate. W tej szkole stypendia sportowe otrzymało ośmiu uczniów. Tu gospodarzem uroczystości była wicedyrektor Róża Włodarz.

W Zespole Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych nagrodzono 11 uczniów, wszystkich za wyniki w nauce.

"W tym roku stypendia otrzymało 175 uczniów, to jest około 6 procent wszystkich uczących się w naszych szkołach. Jesteście więc tymi, którzy osiągnęli najlepsze wyniki" – mówił starosta Mirosław Duży, gratulując stypendystom.

Ostatnią placówką oświatową, w której wręczone zostały te wyróżnienia był Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach. "W tym roku mamy o troje stypendystów więcej niż w ubiegłym, ale w gronie tegorocznych aż 2/3 to osoby, które odbierają je kolejny raz, co znaczy, że są one dla nich zachęta do osiągania kolejnych sukcesów" – zaznaczyła dyrektor ZSP Teresa Stasik-Szyszka. "Jak będzie was stypendystów tak wielu, jak w tym roku, to powiat pójdzie z torbami, bo wydaliśmy z budżetu 350 tysięcy złotych na ten cel, ale ja jestem z was dumny, bowiem to są dobrze wydane pieniądze" – przyznał starosta, zwracając się do młodzieży i zachęcając by zmieniali świat na lepszy, byli aktywni społecznie i obywatelsko.

W trakcie wszystkich uroczystości gratulowano nie tylko młodzieży, która w tym trudnym czasie zdalnej nauki zmobilizowała się do pracy, ale także ich nauczycielom i rodzicom, którzy ich w tym wspierali i pomagali.

Pełny wykaz nazwisk stypendystów na stronie mikolowski.pl w zakładce Stypendia Starosty Mikołowskiego za rok szkolny 2020/2021.

Źródło: aktualności powiatu mikołowskiego

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search