heading article

Informacje

Informacje

Najlepsza przestrzeń może być u nas

Do prestiżowego konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną województwa śląskiego zakwalifikowały się dwie propozycje z Łazisk Górnych: centrum zdrowia oraz Małpi Gaj. To wyróżnienie dla całego powiatu mikołowskiego. Teraz musimy walczyć, to znaczy głosować, aby łaziskie obiekty zajęły dobre miejsca, a konkurencja jest bardzo silna.

Konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną organizuje Zarząd Województwa Śląskiego we współpracy z katowickim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich. To ważna i prestiżowa rywalizacja. Już samo zakwalifikowanie się do puli finałowej jest sukcesem, a zajęcie dobrego miejsca gwarantuje pozytywny rozgłos i uznanie. Z roku na rok coraz trudniej jest się znaleźć na konkursowej liście. Na Śląsku sporo się buduje. Coraz bardziej liczą się nie tylko funkcjonalność, ale także walory estetyczne inwestycji. W tej edycji, do finału zakwalifikowano 27 obiektów. Biorąc pod uwagę, że w województwie śląskim mieszka ponad 4,5 mln osób, jedna konkursowa propozycja przypada statystycznie na 160 tys. mieszkańców. Tymczasem w stosunkowo małych, dwudziestotysięcznych Łaziskach Górnych, powstały w ubiegłym roku aż dwie inwestycje publiczne, które zdobyły uznanie architektów i władz województwa. Już z tego powodu warto się cieszyć, ale to dopiero początek zabawy. Kolejność na liście ustalą sami mieszkańcy, głosując na stronie: npp.slaskie.pl/vote/npp-edycja-2017.

Wejdź na stronę: http://npp.slaskie.pl/vote/npp-edycja-2017 i głosuj na Małpi Gaj oraz ośrodek zdrowia z Łazisk Górnych.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search