Informacje

Informacje

Narkotykowy diler za kratkami

Wspólne działania policjantów z Orzesza oraz Oddziału Prewencji Policji z Katowic doprowadziły do zabezpieczenia na terenie powiatu mikołowskiego znacznej ilości narkotyków. Zatrzymanych zostało 6 osób, z czego jedna usłyszała zarzuty, między innymi, posiadania znacznej ilości narkotyków, a decyzją sądu - najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli blisko 80 działek marihuany oraz 1900 działek amfetaminy.

 

Intesyfikacja działań przeciwko rynkowi narkotykowemu rozpoczęła się 24 lutego. Już wtedy doszło do pierwszych zatrzymań na terenie Orzesza. Działania policjantów z katowickiego oddziału prewencji prowadzone przy ścisłej współpracy z orzeskimi kryminalnymi przyniosły wymierne efekty. Zatrzymano bowiem trzech mężczyzn, którzy poruszając się po mieście osobową hondą naprowadzili policjantów na trop dilera. W jednym z mieszkań katowiccy stróże prawa znaleźli ponad 75 działek marihuany, ponad 1740 działek amfetaminy oraz broń gazową. Jak ustalono w toku postępowania, wszystko to należało do 25-letniego orzeszanina. Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Orzeszu. Mężczyzna w piątek 28 lutego usłyszał prokuratorskie zarzuty: posiadania znacznej ilości narkotyków, udzielania środków odurzających i substancji psychotropowych oraz posiadania bez zezwolenia broni gazowej. Sąd Rejonowy w Mikołowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Pozostałe, zatrzymane w wyniku działań policjantów z Orzesza i Oddziału Prewencji Policji z Katowic osoby to mężczyżni w wieku 18 do 29 lat, głównie mieszkańcy Orzesza, ale także i Mikołowa oraz Czerwionki-Leszczyny. Usłyszeli oni zarzuty posiadania marihuany oraz amfetaminy. Część z nich złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

 

Podczas jednej ze spraw realizowanych przez mikołowskich kryminalnych, kiedy policjanci zapukali do drzwi mieszkania, 24-letni mieszkaniec Mikołowa spanikował, a pakunek, w którym przechowywał ponad 140 działek amfetaminy, energicznie wyrzucił przez okno. Nie udało mu się jednak uniknąć odpowiedzialności. Również usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search