Informacje

Informacje

Nie mówię żegnam. Mówię spotkajmy się...

Im bliżej września, tym trudniej jest mi pogodzić się z myślą, że po raz pierwszy od ponad dekady nie usłyszę dzwonka mobilizującego społeczność „Miarki” do kolejnego roku ciężkiej i owocnej pracy. Jedenaście lat. Wystarczająco długo, aby szkołę zamienić w drugi dom, a uczniów i nauczycieli uznać za rodzinę.

 

Z drugiej strony to za krótko, aby zrealizować wszystkie zawodowe plany i marzenia. Obejmując w 2007 roku stery „Miarki” miałam świadomość, że mierzę się z legendą jednego z najlepszych „ogólniaków” w naszym regionie. Szkoły, która przez prawie cały okres niepodległej Polski budowała wizerunek i markę Mikołowa, a wielu jej absolwentów stało się dumą i chlubą nie tylko naszego miasta.

 

To były dla mnie ważne lata. Poznałam wielu wspaniałych i wartościowych ludzi. Było mi dane cieszyć się ich radościami i dzielić z nimi gorycz porażek. Te wspomnienia zostaną ze mną na zawsze. Stare przysłowie mówi, że wszystko co dobre, kiedyś musi się skończyć. Ale to nie jest moja życiowa dewiza. Charlotte Whitton, legendarna burmistrzyni Ottawy powiedziała słowa, które towarzyszą mi w całej zawodowej karierze:

 

„Cokolwiek robią kobiety, muszą to robić dwukrotnie lepiej od mężczyzn - na szczęście to nie jest takie trudne”.

 

Nie wycofuję się z życia publicznego Mikołowa i dlatego nie mówię: żegnam. Chcę dalej służyć mojemu miastu zawodową wiedzą, życiowym doświadczeniem i energią, która pozwoliła mi przez 11 lat kierować „Miarką”.Irena Radomska
dyrektor I LO im. Karola Miarki w latach 2007-2018.

 

Spotkajmy się wkrótce:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search