Informacje

Informacje

Nowa świecka tradycja. Szopki w tym roku nie będzie.

Mikołów zawsze mógł się poszczycić jedną z najładniejszych szopek bożonarodzeniowych na Śląsku. Znamy rodziny, które specjalnie przyjeżdżały na tutejszy rynek z Katowic i Rudy Śląskiej, aby pokazać dzieciom figurki świętej rodziny, pastuszków i zwierząt.W tym roku zabraknie tych atrakcji. Burmistrz zakomunikował, że jest to „przerwa techniczna”.

 

- Stajenka będzie, ale nie w tym roku, bo trzeba trochę powymieniać, by nie było ciągle tak samo. Zresztą musimy w nią zainwestować, gdyż była stara i jeszcze co roku ktoś coś niszczył, pourywane ręce, skrzydła, itd., z pewnością znowu będzie w kolejnych latach - zapewnia Stanisław Piechula na swoim profilu facebookowym.

 

Trzymamy za słowo i czekamy na powrót szopki w 2020 roku. Z drugiej strony brzmi to dziwnie, że przez rok nikt w urzędzie nie pomyślał, że trzeba zrobić lifting legendarnej, mikołowskiej stajenki. Mamy nadzieję, że władze Mikołowa nie wpisały się w światowy nurt poprawności politycznej, która nakazuje usuwanie z przestrzeni publicznej symboli religijnych. Ustawione na rynku jelonki i ozdoby świetlne są ładne, ale jest to estetyka zaczerpnięta z galerii handlowych, a nie z naszych, polskich tradycji.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search