Informacje

Informacje

Nowoczesna pracownia diagnostyki obrazowej w mikołowskim Szpitalu św. Józefa

Previous Next

Nowoczesna Pracownia Diagnostyki Obrazowej powstanie w szpitalu Św. Józefa Sp. z o. o. w Mikołowie. Pracownia wyposażona będzie w wysokiej klasy tomograf komputerowy oraz w pełni cyfrowy i zautomatyzowany rentgen. Nowa Pracownia zapewnić ma szybszą i bardziej precyzyjną diagnostykę mieszkańcom powiatu mikołowskiego.

Szpital Św. Józefa podpisał umowę na mocy, której już niedługo w Mikołowie zainstalowany zostanie jeden z najnowocześniejszych tomografów komputerowych. 128 warstwowy aparat NeuViz 128 marki NeuSoft  zapewni najwyższą jakość badań przy zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa pacjenta, wykorzystuje bowiem minimalną dawkę promieniowania rentgenowskiego przy zachowaniu wysokiej jakości obrazowania. Wyposażony, m.in. w nowoczesne oprogramowanie do analizy guzów i zmian chorobowych, badań serca czy wirtualnej kolonoskopii pozwala na wszechstronne zastosowanie kliniczne. Wraz z tomografem w pracowni pojawi się nowy, w pełni cyfrowy, całkowicie zautomatyzowany rentgen. Dodatkowo, zakres dostawy przewiduje wyposażenie bloku operacyjnego w cyfrowe, śródoperacyjne ramię C do zabiegów ortopedycznych i chirurgii ogólnej. Docelowo w szpitalu ma powstać także pracownia rezonansu magnetycznego. 

Specjalistyczna diagnostyka obrazowa pacjentów jest niezwykle istotna i stanowi jeden z priorytetów działalności leczniczej Szpitala Św. Józefa Sp. z o. o. Profesjonalne badanie pozwolą na wdrożenie natychmiastowego leczenia i zastosowanie odpowiedniej, skutecznej terapii dla Pacjentów powiatu mikołowskiego i ościennych.

- W Szpitalu św. Józefa w Mikołowie wprowadziliśmy nowe procedury medyczne dla pacjentów naszego regionu, a także i Śląska, w szczególności z zakresu operowania schorzeń kręgosłupa oraz stawu biodrowego i kolanowego, skutkiem czego jest wykonanie w ostatnich miesiącach znacznej liczby powyższych zabiegów dla przykładu w listopadzie wykonaliśmy ponad 50 operacji. Pozyskanie nowoczesnej aparatury radiologicznej w tym TK zwiększy znaczenie jakości udzielanych świadczeń równocześnie poprawiając komfort pracy personelu medycznego - prof. dr hab. n.med. Tomasz Bielecki - Zastępca Dyrektora ds. Medycznych.

Dzięki badaniom obrazowym, już na wczesnym etapie, można rozpoznać zakażenie COVID-19. Na zdjęciach widoczne są, bowiem charakterystyczne zmiany w płucach, nawet u zakażonych pacjentów, którzy mają niezbyt nasilone objawy.

Dostawcą wysokiej klasy sprzętu jest Althea Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Mikołowie.  Priorytetem było dla nas zbudowanie nowoczesnej pracowni diagnostyki obrazowej w naszym mieście. Althea działa na terenie całej Polski i Europy, ale możliwość współpracy ze szpitalem w Mikołowie jest dla nas niezwykle ważna. Bliska odległość naszych spółek umożliwi mieszkańcom nieprzerwaną diagnostykę na najwyższym europejskim poziomie. Jesteśmy dumni z partnerstwa ze Szpitalem św. Józefa - mówi Patrik di Saverio Prezes spółki Althea.

Mikołowska firma, dostawca urządzeń diagnostyki obrazowej należy do międzynarodowej grupy Althea – największego na świecie niezależnego dostawcy usług serwisowych sprzętu medycznego. W okresie pandemii dostarczyła, m.in. do Szpitala Śląskiego w Cieszynie jedną z pierwszych w Polsce covidowych pracowni diagnostyki obrazowej wykonaną w systemie modułowym.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search