Informacje

Informacje

Oceniono mnie przez pryzmat Grażyny Dziedzic

Rozmowa ze Zbigniewem Domżalskim, przewodniczącym Porozumienia dla Rudy Śląskiej

- Jak Pan ocenia swój wynik w pierwszej turze wyborów?
- Mój wynik oceniam, jako bardzo słaby. Nikt z mojego otoczenia, a także ja, nie przewidział, że będzie aż tak to wyglądało w pierwszej turze. Jednak po analizie i głębszym zastanowieniu doszliśmy do wniosku, że oceniono mnie i nasz komitet przez pryzmat złych rządów Grażyny Dziedzic. Rudzianie, którzy są przeciwko Pani Grażynie Dziedzic oddali swój głos na inne Komitety.

- Dlaczego nie na Was?
- Ponieważ w 2010 roku „Porozumienie dla Rudy Śląskiej” popierało obecną panią prezydent i wszystko co złe zostało przypisane nam i mnie.  Tak więc to na mnie spadła odpowiedzialność za  obecne zadłużenie miasta, za źle funkcjonujący Aquadrom, za podwyżkę podatku od nieruchomości w PWiK i wskutek tego podwyżkę ceny wody, obciążono nas także zamieszaniem z pieniędzmi z Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej w Urzędzie Miejskim, które doprowadziło do śmierci niewinnej Pani Skarbnik, nas obwiniono brakiem zgody w Radzie Miasta, czy także przedostatnim miejscem Rudy Śląskiej, wśród dużych miast, w pozyskiwaniu środków zewnętrznych z Unii Europejskiej, jak również za brak budowy nowych mieszkań. Obwiniono nas wieloma błędami popełnionymi przez obecną władzę. A za to powinna się tłumaczyć Grażyna Dziedzic, gdyż jako Prezydent odpowiada za strategiczne decyzje i zarządzanie Rudą Śląską. Natomiast obecna Pani Prezydent przyjęła taktykę zrzucania winy na Radę Miasta oraz na swego poprzednika.  Nie zrealizowała wielu obietnic wyborczych z 2010 roku.

- Cofnęliście poparcie Grażynie Dziedzic w 2012 roku.
- Niestety niewielu Rudzian zapamiętało ten fakt.  My zostaliśmy za wymienione wcześniej działania władzy negatywnie zweryfikowani przez mieszkańców. Jest to przykre, lecz przyjmuję tę niską ocenę z pokorą, wiedząc, że należy się ona Grażynie Dziedzic, bo jestem mylnie postrzegany jako osoba popierająca obecną Prezydent. Szkoda, że mieszkańcy przed głosowaniem nie zapoznają się z programem kandydatów i nie oceniają rozsądnie możliwość jego realizacji. Gdyby przeanalizowali dotychczasowe działanie i programy, to z pewnością w drugiej turze nie znalazło by się pani Grażyna. Dlatego apeluję, jako mieszkaniec, aby postawić na rozwój i zagłosować w najbliższą niedzielę na odpowiedzialnego samorządowca, jakim jest pani Aleksandra Skowronek.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search