heading article

Informacje

Informacje

Oddaj krew w Ornontowicach

W przyszły czwartek 26 października na boisku szkolnym  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach, ul. Dworcowa 1,  odbędzie się Akcja Honorowego Oddawania Krwi dla dorosłych uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Ambulans stacji krwiodawstwa będzie dostępny od godziny 8.00 - 11.00.

Zachęcamy  dorosłych mieszkańców Ornontowic do udziału w akcji. Pełnoletnich uczniów szkoła nie ma zbyt wielu, więc każda dorosła osoba ze społeczności lokalnej jest mile widziana.

Osoby dorosłe, z dokumentem z numerem PESEL, powinny być zdrowe, nie zażywać aspiryny w tygodniu przed oddawaniem krwi. Każda osoba przed oddaniem krwi przechodzi podstawowe badanie lekarskie i lekarz decyduje czy w danym dniu może oddać krew. Pobrana krew przechodzi w kolejnym etapie szczegółowe badania, w razie stwierdzenia nieprawidłowości osoba oddająca jest informowana o tych nieprawidłowościach w kontakcie indywidualnym ( telefonicznie , listem ). Osoba oddająca krew w danym dniu otrzymuje zwolnienie lekarskie na dany dzień.

Możesz oddać krew jeśli jesteś:

  • osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia
  • czujesz się zdrowy
  • ważysz nie mniej niż 50kg
  • pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search