Informacje

Informacje

Okradziony 81-latek stracił 26 tys. zł

Kryminalni z Mikołowa prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży gotówki, do jakiej doszło w jednym z mieszkań w centrum miasta. W drzwiach bowiem pojawiła się kobieta, która prosząc seniora o wodę i jedzenie, wzbudziła ogromną litość i zaufanie.

Kilkanaście minut później 81-latek zorientował się, że prośba o pomoc była jedynie pretekstem, a on stał się ofiarą przestępstwa i stracił kilkuletnie oszczędności. Z szafy znajdującej się w jednym z pokoi zniknęła teczka z dokumentami oraz gotówka w łącznej kwocie ponad 26 tysięcy złotych.

Nie wpuszczajmy do domu osób nieznajomych. Nie ulegajmy przypadkowym propozycjom lub różnego rodzaju prośbom. Bądźmy czujni i ostrożni. O każdym podejrzanym przypadku informujmy Policję.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu, którzy mają w swojej rodzinie czy sąsiedztwie osoby starsze, aby rozmawiały z nimi o zagrożeniach wynikających z rozmów z obcymi osobami i o sposobach radzenia sobie z takimi sytuacjami. Powiedzmy, że w razie wątpliwości co do intencji osób je odwiedzających należy poprosić o pomoc Policję dzwoniąc pod numer 997 lub numer alarmowy 112.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search