Informacje

Informacje

Orzeska "Trzynastka" w nowych kombinezonach.

Starosta Mikołowski Mirosław Duży oraz naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Starostwa Powiatowego w Mikołowie Bartłomiej Depta przekazali  dowódcom orzeskiej "13 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Orzesze" ufundowane przez Powiat nowe kombinezony specjalne "Scantex".

Są to kombinezony zatwierdzone przez Państwową Straż Pożarną właśnie dla takich grup jak „13 Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Orzesze”. Mają jaskrawy kolor by nie zgubić się w lesie podczas działań prowadzonych często również po zmroku.

Grupa działająca w ramach Stowarzyszenia Miłośników Miasta Orzesze powstała dwa lata temu.

- Nasza grupa składa się już z dwudziestu osób. Działamy społecznie, sygnały o zaginionych osobach dostajemy od mieszkańców powiatu. Telefon alarmowy do naszej grupy jest opublikowany na profilu facebook'owym. Po każdym takim sygnale ogłoszony jest alarm, zbiórka i ruszamy do akcji - podkreśla Mariusz Oleś, dowódca "13 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Orzesze".

- Wasza aktywność społeczna jest godna podziwu, ponieważ służy wspólnemu dobru. Działacie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Orzesza i całego Powiatu. Takie działania, w miarę naszych możliwości finansowych, zawsze będziemy wspomagać - mówi Mirosław Duży.

Źródło: aktualności powiatu mikołowskiego

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search