Informacje

Informacje

Pamiętajmy o pasach!

Mikołowska drogówka przeprowadziła akcję „PASY”.  Chodzi w niej o ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

W naszym powiecie w akcji uczestniczyło 10 policjantów drogówki. Podczas działań mikołowska drogówka kolejny raz korzystała ze specjalistycznego sprzętu do wykrywania nieprawidłowości w ruchu drogowym. Mowa o zestawie fotograficznym do zdalnej rejestracji wykroczeń. Urządzenie należy do wyposażenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a czasowo korzystają z niego jednostki terenowe. Drogówka skontrolowała 48 pojazdów, we wszystkich przypadkach policjanci stwierdzili naruszenia. W 31 przypadkach polegały one na poruszaniu się przez kierowców samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Za popełnione wykroczenia podróżni byli pouczani lub karani mandatami, ale przede wszystkim mundurowi wyjaśniali użytkownikom dróg, jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search