Informacje

Informacje

Pędził blisko 200 km/h

Policjanci grupy „Speed" z Mikołowa zatrzymali kierującego audi, który przy ograniczeniu do setki, miał na liczniku 192 km/h. Prawa jazdy nie stracił, bo był poza obszarem zabudowanym, jednak spotkanie z mundurowymi zakończył wysokim mandatem i punktami karnymi. Kierowco - daj szansę sobie i innym dotrzeć do celu!

Kierujący audi Q7 46-letni mieszkaniec Żor na nieoznakowany radiowóz mikołowskiej grupy „Speed” trafił w miniony piątek po godzinie 9.00 na DK 81. Tego dnia na terenie powiatu mikołowskiego prowadzone były działania „Prędkość”. Zatrzymany do kontroli sprawca wykroczenia liczył, że spotkanie z mundurowymi uda się zakończyć pouczeniem, jednak w przypadku tak rażącego naruszenia, nie było na to najmniejszych szans. Nadmierna prędkość i brawura za kierownicą to najczęstsze przyczyny wypadków.

Mieszkaniec Żor został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

 


Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. W przypadku potrącenia pieszego, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zmniejsza szanse jego przeżycia. Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie człowiek, kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka, która dotyka zarówno bliskich zmarłego, jak i sprawcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki m.in..: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie, zażywane leki.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search