heading article

Informacje

Informacje

Pędzili za szybko i stracili prawo jazdy

Jak zgodnie twierdzą policjanci mikołowskiej drogówki - przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niewłaściwe zachowanie w obrębia przejść dla pieszych to jedne z najczęstszych przewinień wśród kierujących. To właśnie te wykroczenia zdają się być główną przyczyną wypadków drogowych.

 

Po to by zwalczać piratów drogowych, do życia powołana została grupa SPEED,w skład której wchodzą także mundurowi z Mikołowa. Złożona z najbardziej doświadczonych policjantów, którzy zostali wyposażeni w nowoczesny sprzęt, w tym między innymi nieoznakowane radiowozy, stara się ona eliminować z dróg naszego powiatu wszystkich tych, którzy zupełnie nie przejmują się obowiązującymi ograniczeniami prędkości i kontrolować kierowców, którzy cyfr na liczniku swojego pojazdu zupełnie nie kontrolują.

 

Wszyscy, którzy obecnie poruszają się po drogach, śmiało mogą przyznać, że warunki do jazdy znacznie się poprawiły. Mniejsza liczba samochodów, a co za tym idzie, zmniejszony ruch na ulicach, z całą pewnością poprawiają komfort jazdy. Niestety, dodają też "skrzydeł" tym, o których zwykle mówimy, że mają "ciężką nogę". Tylko  29 kwietnia policjanci ujawnili łącznie 8 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, a w 3 z nich kierujący musieli pożegnać się ze swoim prawem jazdy. Powód? Prędkość na liczniku w obszarze zabudowanym  przekroczona o ponad 50 km/h:

 

Wyry, ulica Łaziska: kierujący samochodem marki renault, 37-letni mieszkaniec Łazisk Górnych przekroczył prędkość o 52km/h. W chwili kontroli miał na liczniku 102km/h. Ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz 10 pkt karnych.

 

Mikołów, ulica Spyry: kierujący pojazdem marki KTM, 40-letni orzeszanin przekroczył prędkość o 57 km/h. Na liczniku 107 km/h. Ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz 10 pkt karnych.

 

Mikołów, ulica Gliwcka: kierujący samochodem marki peugeot, 34-letni mieszkaniec Tychów przekroczył prędkość o 51 km/h/. Na liczniku 101 km/h. Ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz 10 pkt karnych.

 

Prawo jazdy stracić można równie prędko, jak szybko rośnie wskaźnik licznika.  Pamiętajmy - nawet słoneczna pogoda i sucha jezdnia, nie upoważnia kierowców do jazdy z nadmierną prędkością, często dwukrotnie przewyższającą dozwoloną przepisami. Na drodze zawsze należy uwzględnić także stan nawierzchni (np. dziury, wyboje), natężenie ruchu, w tym również pieszych. Każdy element zagrożenia, połączony z małym doświadczeniem lub złym samopoczuciem kierowcy, może doprowadzić do wypadku lub kolizji.

 

Szczególnie ostrożnie należy jechać w nocy. Oprócz ruchu pojazdów zawsze należy uwzględnić także pieszych poruszających się po chodnikach lub poboczach dróg. W każdym przypadku planowanego wejścia na drogę po zmroku powinniśmy pamiętać o odpowiednim stroju z elementami odblaskowymi. Czasem mały świecący przedmiot może uratować nasze życie lub zdrowie.

 

Przed nami majówka. Mimo panującej nadal epidemii, w związku z zmniejszoną ilością obostrzeń oraz większą swobodą w zakresie przemieszczania się, zwracamy się z apelem i prośbą do wszystkich osób poruszającymi się pojazdami, jak również pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o niewsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu! Skuteczność tych przedsięwzięć zależy jednak od tego czy przekazane informacje zostaną potraktowane z należytą powagą.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search