Informacje

Informacje

Piknik w orzeskim DPS

31 maja na terenie ośrodka rekreacyjnego Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu odbył się piknik „Sadzimy kwiaty na lepsze klimaty”. W tym roku było bardziej kameralnie niż zazwyczaj ze względu na przedłużone środki ostrożności przed nawrotem pandemii koronawirusa, która ciężko doświadczyła mieszkańców i pracowników tej placówki.

Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji- m.in. fontanna czekoladowa, stoisko z lemoniadą, kiełbaski z grilla, popcorn, wata cukrowa, ciasto. Dla dzieci przygotowane zostały zabawy z nagrodami, bocce, dmuchany zamek oraz liczne animacje. Jednym słowem – dla każdego coś miłego. Muzykę do tańca zapewnił zespół OPTIMA z Łazisk Górnych.

Kulminacją spotkania stało się wypuszczenie żółto-niebieskich balonów, co miało symbolizować solidarność z narodem Ukrainy, która od ponad 3 miesięcy prowadzi ciężkie walki z rosyjskim najeźdźcą. W ramach ostatecznego pożegnania okresu pandemii oraz otwarcia się na nowe klimaty, mieszkańcy DPS wraz z gośćmi zasadzili w doniczkach kwiaty i rośliny ozdobne, które udekorują teren ośrodka rekreacyjnego Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu.

Źródło: Aktualności Powiatu Mikołowskiego

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search