Informacje

Informacje

Pionierski zabieg w Centrum Zdrowia w Mikołowie

Najnowocześniejsze metody operacyjne raka piersi zastosowano  w Centrum Zdrowia w Mikołowie.

Pionierskiego zabiegu dokonali dr n. med. Zbigniew Gruszka i dr n. med. Jerzy Brańka, Chirurdzy, którzy są częścią zespołu Oddziału Ginekologiczno- Położniczego pracującego pod nadzorem ordynatora dr Roberta Kiełbasińskiego.

- Oba zabiegi przeprowadzone zostały na piersiach pacjentek chorych na nowotwory. W obu przypadkach zastosowano najnowocześniejsze techniki onkoplastyczne, pozwalające na zachowanie optymalnego kształtu piersi, co bardzo pozytywnie wpłynie także na ich psychikę i dalsze leczenie. Jedna z pacjentek wymagała wycięcia wszystkich węzłów chłonnych pachowych. W drugim przypadku do przeprowadzenia zabiegu wykorzystano gamma kamerę , która pozwoliła na usunięcie tylko jednego węzła chłonnego z pachy tzw. węzła wartowniczego. Ta metoda pozwala na minimalną ingerencję układ chłonny - mówi dr Cezary Tomiczek, Prezes Zarządu Centrum Zdrowia w Mikołowie.

O tym jak ważna jest profilaktyka raka piersi często informowane są pacjentki Centrum Zdrowia w Mikołowie. Podejmując akcje informacyjne m.in. Kobiety Kobietom, w której wzięła udział aktorka Anna Dereszowska czy Różowy Mikołów. Również zespół oddziału ginekologiczno-położniczego, dba o edukację pacjentek, tak by takie zabiegi nie były konieczne... A jeśli już niestety choroba zaatakuje piersi, zespół robi wszystko, by jej następstwa były jak najmniejsze. - Zależy nam na bezpieczeństwie i zdrowiu naszych pacjentek. Przeprowadzona operacja to przełomowy w historii naszego szpitala zabieg. Pacjentkom życzymy wiele zdrowia i samych pozytywnych myśli! - dodaje dr Cezary Tomiczek.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search