Informacje

Informacje

Pod naszym patronatem // Zostań mistrzem moczki i makówki!

Festiwal Moczki i Makówki wchodzi na wyższy poziom. Rozszerzamy jego zasięg na całe województwo śląskie. Rywalizacja będzie trudniejsza, ale szykują się atrakcyjniejsze nagrody.

Podczas pierwszej edycji, zorganizowanej w mikołowskim Białym Domku w 2013 roku, był problem ze skompletowaniem uczestników konkursu, a medialne zainteresowanie wykazała jedynie „Nasza Gazeta”. Za ósmym podejściem, w 2020 roku, sala hotelu Modus pękała w szwach. Rywalizowało kilkudziesięciu uczestników, którym kibicowało ponad 200 gości i media z całego regionu. Specjalny list gratulacyjny wysłał organizatorom imprezy Premier Mateusz Morawiecki.

Przypomnijmy, że Festiwal Moczki i Makówki organizuje Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Ziemi Mikołowskiej oraz europoseł Izabela Kloc, pod patronatem „Naszej Gazety”. W ubiegłym roku szyki popsuła pandemia i impreza się nie odbyła. W 2022 roku Festiwal wraca, uwzględniając - rzecz jasna - wszelkie zalecenie sanitarne związane z koronawirusem. Dzięki nawiązaniu współpracy z Grupą Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim, zwiększyły się możliwości organizacyjne i promocyjne festiwalu. Stąd pomysł rozszerzenia zasięgu imprezy na całe województwo. Więcej szczegółów znajdą Państwo w kolejnym wydaniu „Naszej Gazety”, ale już teraz podajemy informację najważniejsza:

Osoby, stowarzyszenia, organizacje, które chcą wziąć udział w IX Festiwalu Moczki i Makówki proszone są o kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search