heading article

Informacje

Informacje

Podsumowanie akcji mikołowskiej drogówki

Działania pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" prowadzone były w środę na terenie całego kraju. Analiza wyników  w powiecie mikołowskim daje policjantom obraz tego, jak wygląda ruch na poszczególnych drogach, głównie pod kątem bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Ci ostatni mają sporo na sumieniu, bowiem mimo wielu przekazów informacyjnych o zagrożeniach i karach, nadal są tacy, którzy kierują jednośladem mimo, iż są pod wpływem alkoholu.

Działania prowadzone były przez cały dzień. Bardzo dobre warunki pogodowe przełożyły się na intensywność ruchu pieszych i rowerzystów. W godzinach 06.00 do 22.00 ma drogach powiatu mikołowskiego pracowało 13 mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej jednostki. Patrole zmotoryzowane oznakowane jak i nieoznakowane pojawiły się we wszystkich pięciu gminach. Ujawnionych zostało łącznie 47 wykroczeń drogowych, a wśród sprawców byli zarówno kierujący pojazdami mechanicznymi oraz piesi i rowerzyści. Okazuje się, że ci, którzy jeżdżą samochodami nadal robią to zdecydowanie za szybko. Z 47 przypadków naruszeń przepisów - aż 22 to przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Za lekceważenie obowiązujących norm policjanci wystawili w sumie 20 mandatów karnych. Pozostała liczba to pouczenia i wnioski skierowane do sądu. W ocenie mundurowych sporym problemem okazuje się alkohol, pod wpływem którego zatrzymano aż 3 rowerzystów: w Ornontowicach, Orzeszu i Łaziskach Górnych. Dwóch z nich, którzy byli w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila w organizmie) otrzymało mandat w wysokości 2 500 złotych. Oczywiście swoją dalszą podróż musieli kontynuować pieszo.

Policja apeluje do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search