heading article

Informacje

Informacje

Podsumowanie akcji „Trzeźwość”

W Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie podsumowano działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa w powiecie poprzez eliminację nietrzeźwych kierujących. W czasie jednej służby 8 policjantów wykonało aż 1440 badań trzeźwości. Wśród skontrolowanych kierowców niestety nie zabrakło osób pod wpływem alkoholu.

 

Działania "Trzeźwość" przeprowadzone zostały wczoraj (19 kwietnia) w godzinach 04.00 do 12.00. Patrole drogówki można było zobaczyć, między innymi:

  • w Orzeszu na ulicy Mikołowskiej, Pszczyńskiej, Tyskiej i Rybnickiej,
  • w Łaziskach Górnych na ulicy Cieszyńskiej, Wyrskiej, św. Barbary, Łazy oraz Kopalnianej,
  • w Wyrach na ulicy Głównej, Zbożowej i Łaziskiej,
  • w miejscowości Gostyń i w Ornontowicach

W przedsięwzięciu wzięły udział 4 dwuosobowe patrole. Przez 8 godzin służby mundurowi wykonali 1440 badań trzeźwości. Wśród tych osób 3 były pod wpływem alkoholu (1 osoba w stanie nietrzeźwości, 2 w stanie po użyciu).

Alkohol i inne substancje działające podobnie, pod których wpływem niektórzy wsiadają za kierownicę, są jedną z najczęstszych przyczyn, przez które dochodzi do poważnych wypadków drogowych. Aby ograniczyć to realne zagrożenie na drogach powiatu mikołowskiego, tego rodzaju wzmożone kontrole będą kontynuowane.

zdjecie: Łaziska Górne, ulica św. Barbary

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search