Informacje

Informacje

Pomagają i chronią

Konkurs plastyczny dla najmłodszych uczniów powiatu mikołowskiego rozstrzygnięty, a nagrody dla zwycięzców najlepszych prac wręczone. Policjant zajmujący się profilaktyką dzieci i młodzieży z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, wraz z maskotką mikołowskich mundurowych - sierżantem Hektorem, odwiedzili tych, którzy w najbardziej kreatywny sposób przedstawili swoje wyobrażenie o służbie policjantów w czasie walki z epidemią.

Organizowany w powiecie mikołowskim konkurs plastyczny pod hasłem Pomagają i chronią - służba policjantów w walce z epidemią" został ogłoszony w połowie czerwca. Myśl o jego powstaniu zrodziła się tuż po tym, jak do Komisariatu Policji w Orzeszu wpłynęło podziękowanie od 5-latki, którą mundurowi odwiedzali podczas kontroli kwarantanny. Uroczy rysunek policjanta w trakcie służby, wywołał radośc na twarzy wielu stróżów prawa z mikołowskiego garnizonu. Do jego udziału zaproszeni zostali uczniowie klas I-III miast i gmin z całego powiatu.

Stan epidemii jest zupełnie nowym doświadczeniem dla obywateli, któremu towarzyszą niemałe emocje związane z tą szczególną sytuacją. To również czas, kiedy na policjantów nakładane są dodatkowe zadania, podyktowane troską o życie i zdrowie ludzi. Stróże prawa, oprócz swoich codziennych zadań angażują się w powstrzymywanie szerzenia się epidemii koronawirusa.

Prace plastyczne, które napływały do mikołowskiej jednostki do końca roku szkolnego, były różnorodne pod wieloma względami. Komisja, w skład krórej wchodzili policjanci prewencji, którzy na co dzień prowadzą z dziećmi zajęcia profilaktyczne, starała się wybrać trzy w ich ocenie najlepsze projekty artystyczne, zwracając uwagę głównie na trafność tematyczną, jak również efekt końcowy pracy.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search